NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJĄCE USTERKI PRALEK, PRZYCZYNY, NAPRAWA:

Głośno wiruje pralka Amica - Bemowo.
Powodem tego jest wytarty gumowy simmering uszczelniający łożysko bębna, przez który przedostała się woda. Po wypłukaniu oleju, kulki łożyska rdzewieją i zmniejsza się ich wielkość. To powoduje luzy wewnętrznego pierścienia łożyska, na którym osadzony jest bęben pralki. Luzy te przenoszą się na cały stalowy bęben, który na początku huczy, a po miesiącu już hurgocze. Obecnie wymiana łożysk jest jedną z najdroższych napraw, dlatego dobrze jest nie przekraczać prędkości wirowania 600.
Przedmiot wpadł pod bęben w pralce Whirlpool lub Candy - Bielany.
Zdarza się to w pralkach z wsadem od góry. Wpadają nożyczki, szczoteczki, pendrive. Często można to wyjąć samemu po usunięciu plastikowego mieszalnika w bębnie. Jeśli nie ma takiej możliwości, to należy wezwać fachowca, który zlokalizuje miejsce położenia przedmiotu i po wymontowaniu odpowiedniego węża lub grzałki, przy pomocy długiej pensety wyjmie go.
Pralka nie dopiera - Żoliborz.
Może być uszkodzona grzałka lub pasek napędowy, ale również stosowanie proszku do prania z napisem "color". Jest on zbyt delikatny, aby dobrze uprać. Pralki energooszczędne klasy A+++ mogą niedopierać. Najlepiej piorą pralki klasy A+.
Brak obrotów bębna lub błyski pod pralką Bosch - Bemowo.
Zużyte szczotki silnika komutatorowego. Żeby się tak nie zużywały, należy zmniejszyć prędkość wirowania z 1200 na 600 obrotów.
Trzęsie się na wirowaniu pralka Whirlpool - Bielany.
Powodem tej usterki są prawdopodobnie zużyte amortyzatory. Tracą one skuteczność średnio po 6 latach.
Po praniu pozostaje trochę wody w pralce Bosch - Bielany.
Jeśli pralka ma mniej niż 5 lat, to warto zajrzeć do filtra i go oczyścić. Przed wykonaniem tej czynności należy pralkę przechylić do tyłu i kubeczkiem wybrać pozostałą wodę. Odkręcać pokrętło należy bardzo delikatnie, aby go nie połamać.
Nie spuszcza wody pralka Samsung - Bemowo.
Najczęściej przyczyną tej usterki jest urwana turbinka w pompce spustowej. Konieczna jest wtedy wymiana całej pompki - najlepiej innej firmy.
Zatrzymuje się program w pralce Indesit - Bemowo.
Po nabraniu wody, pralka nie idzie dalej. Powodem tego może być przepalona grzałka. Pralka nie pierze ponieważ czeka na zagrzanie wody, która cały czas będzie zimna. Należy wymienić grzałkę.
Brązowo-żółte plamy na bieliźnie.
Są to plamy wydostającego się smaru z łożysk. Jest to pierwszy sygnał do wymiany łożysk lub nawet pralki na nową.
Szare plamy na bieliźnie - Żoliborz.
Czasami się zdarza, że może brudzić gumowy fartuch. Żeby to sprawdzić należy go dokładnie wysuszyć suszarką i suchym palcem sprawdzić czy się nie klei. Najczęściej jednak przyczyna tkwi w kiepskiej jakości zbiorniku. Wtedy należy wykonać dwa prania czyszczące na 90 stopni z płynem Dr. Beckmann (bez bielizny). Jeśli to nie pomoże to pralka jest do wymiany - lepiej na droższą - innej firmy.
Czarne plamy w szufladce i w fartuchu pralki Electrolux - Bemowo.
Przyczyna tkwi w stosowaniu płynu do płukania, który jest pożywką dla pleśni. Jest on pobierany na samym końcu cyklu prania, dlatego też jego resztki nie są już wypłukiwane i pozostają w sprzyjających do rozwoju pleśni warunkach do następnego prania. Te warunki to wilgoć i brak światła słonecznego. Polecam raz w miesiącu zrobić pranie bez bielizny na 90 stopni z płynem Dr. Beckmann.
Wyrzuca bezpieczniki - zwarcie w pralce Siemens - Bielany.
W tej pralce najczęściej zwarcie powoduje grzałka. Wymiana jej jest prosta, ale jednak wymaga wizyty fachowca. Źle zamontowana grzałka może się wysunąć już w czasie pierwszego prania, powodując zalanie mieszkania, nawet do parteru.
Pralka nie pobiera wody i jednocześnie nie wiruje - naprawa pralek Marymont.
Zapchana osadem komora impulsacyjna hydrostatu. Należy ją oczyścić ręcznie. Zastosowanie odkamieniacza nie pomoże. Jest to mankament płytkich pralek (poniżej 44 cm głębokości). W niej wszystko musi być małe i wąskie, poupychane do granic możliwości.
Po upraniu - proszek na bieliźnie.
Pralka nie grzeje wody, przez co proszek nie rozpuszcza się lub jest zerwany pasek napędowy. W tym drugim przypadku, brak obrotów piorących uniemożliwia rozpuszczenie proszku.


© Wszelkie prawa zastrzeżone Naprawa Pralek Warszawa | realizacja 3W Studio